Obsah stránek není určen osobám mladším osmnácti let, těhotným a kojícím ženám.

středa 5. prosince 2018

Dýmka Masta

Půdní nález, mám z ní radost.Masta je stará anglická značka, která nějak napůl patřila pod firmu Dunhill, ale nevím přesně, jak to bylo a tázaní odborníci mi to pořádně nevysvětlili a akorát mlží, tož k tomu taky moc nenapíšu.
https://pipedia.org/wiki/Masta

úterý 23. října 2018

Dýmka Vauen

Dýmka Vauen Dr.Perl 


 Dýmky značky Vauen mám už dvě - Kingwood a pak Chimney.
 Ale dýmek není nikdy dost, kór těch hezkých a ze kterých se dobře kouří. (Proč by si vlastně někdo kupoval dýmku, která není hezká a blbě se z ní kouří? :-) )
 Tahle konkrétní mě zaujala celkem dobře vypadajícím pískem. Mám jí z ebay, byla dost špatně vyfocená, ale já tam ten pěkný písek tušil. :-) Navíc to byla nabídka od prodejce, u kterého už jsem v minulosti několikrát nakupoval a mám zkušenost, že neposílá žádné propálené katastrofy s natřikrát prokouslým náústkem.
 Každopádně buď jsou za tím ty nanic fotky, nebo třeba konstelace hvězd a Jupitera, ale dýmku jsem v aukci získal za pěkných tři sta korun českých, což mi přijde fajn.
čtvrtek 20. září 2018

Dýmka Stanwell Statement

Dýmka Stanwell 


 Dlouho jsem tu nic nepřidal, ani moc nebylo co. Žádná nová dýmka, žádný nový tabák.
Ale brzy by měly vyjít ven náhrady za Dunhill tabáky, na což se moc těším. (https://kohlhase-kopp.com/ceemes/article/show/1387?markenansicht=1)
 No a nová dýmka je tu teď .
Respektive dýmka není nová, je to starší Stanwellka, ale je nová u mě. :-)


 Po delší době se mi povedl zářez na ebay. Tahle krásná dýmka slovutné značky za rovných pět set korun českých. Super.


 Stav dýmky je perfektní, není nijak potlučená, náústek není prokousnutý, ražba je krásně čitelná... Tenhle kousek mě zaujal na první pohled a jsem rád, že to vyšlo takhle levně. Navíc jsem zatím žádnou dýmku od téhle známé Dánské značky ve sbírce neměl, takže spokojenost je opravdu maximální .
pondělí 7. května 2018

Dýmka RX Pipes

Dýmka od Dejmala 


 Tak se mi po čase povedl zase pěknej zářez.
Dlouhodobě pokukuji po Petersoních House Pipes a zároveň si tak nějak říkám, že bych moc rád dýmku od Dejmala, což je moc šikovnej dýmkotvůrce.
 No, náhoda tomu přála, že se akorát vyloupla jedna aukce na dýmku od výše zmíněného Dejmala a ke všemu dokonce na dýmku, kterou udělal ve stylu Petersoní House Pipe!


 Co tu budu povídat, v aukci jsem byl připravený jít přes mrtvoly, ale nějakou divnou náhodou, asi že se zrovna ve znamení Štíra střetnul mikrokosmos s makrokosmem, na dýmku hodil příhoz pouze jeden další člověk a to ještě celkem malou částku. Dýmka mi padla do kapsy neuvěřitelně levně. Nechápu!
 Možná, protože to není Frog Morton, tak lidi neví, že na to mají přihazovat horentní sumy. :-D ;-)


 Buď jak buď, tahle sotva kouřená nádherná dýmka putovala ke mě a byl to fakt kauf! Radek je prostě pašák a dýmka je dokonalá. Zatím jsem od něj žádnou dýmku neměl, "pouze" mi kdysi vyrobil pár dusátek, jedno z nich můžete vidět na fotografiích, a nad jeho dýmkami jsem prozatím jen slintal . Na závěr se možná ještě hodí zmínit, čím se vyznačuje ona "House Pipe" - jsou to dýmky poněkud monstrózních tvarů. Někomu se tyhle velké tvary moc nezamlouvají, což chápu, je to kouření na půl dne, ale já osobně již pár stejně velkých kousků mám, jeden od Martina Čermáka a jeden další od Bifteka, no a kouřím je docela často, hlavně když dlouho ponocuji.
 Rozhodně ale nehaním malé dýmky, těch mám také dost a někdy třeba není chuť kouřit celý večer jeden tabák, tak raději otočím tři malé dýmky s jiným tabákem. Jak se zrovna člověku chce, no .
 Tohle se ale fakt povedlo, dýmka je luxusní a ten písek, ten je! Radek tohle prostě umí!


čtvrtek 3. května 2018

Co nového...

...aneb jedeme dál. :-) 

 Ten čas nějak letí a člověk sem nic nenapíše... Tak to s dovolením zase stáhnu takovým rychlým přehledem.

Dýmka Stanislaw


 Od švagra jsem dostal k narozeninám fajnovou Stanislawku, pěkného pokříka. Mám z ní radost, takových dýmek není nikdy dost. 👍
 Celkově trefil velmi povedený kus, dýmka je pěkně souměrná a bez nějaké neplechy. Bude z ní věrný souputník v mé dýmkové stáji.
 Lepší, nebo alespoň detailnější fotografii momentálně nenabídnu, co jsem dýmku cvakal na balkoně, tak to nějak nevyšlo (s foťákem ještě pořád trochu zápasím) a abych ji znovu vyfotil, k tomu už jsem se bohužel nedostal. Tak jsem zde uveřejnil fotografii z předjarního výletu k prameni řeky Mže v Bavorsku, kde jsem měl tuhle dýmku sebou.

Dýmka Seawolf 
 V mezičase jsem ještě stihl navštívit Bifteka, od něhož jsem si odvezl tuhle krásnou dýmku společné značky Biftek / Čermák.


 Už jednu Seawolfku z kdysi, z naprostého začátku jejich tvorby mám (na blogu zatím zmínka o ní chybí, měl bych jí alespoň vyfotit!) a tahle je tedy již moje druhá. Z té první kouřím prakticky pořád, no a tahle druhá, ač jí mám teprve pár týdnů, není vyjímkou. Ty dýmky jsou jednoznačně skvělé, člověk si fajnově zakouří a rád je používá.
 Z obou kouřím DF tabáky, z té první Condor a z té druhé Revor Plug. Akorát v rámci pokusů jsem v té druhé hned zezačátku otočil Plum Pudding Special Reserve a rozhodně to tomu dřevu nebylo na škodu. :-)
 Na závěr bych rád zmínil, že dýmka má krásný přírodní povrch, podtržený lehkým pískem a jako finiš je použit šelak. Grandiózní! Spolu s dýmkou jsem si od Bifteka odvezl i dva stojánky s jeho logem, což je taky suprová věcička.
Jednak je to kožený stojánek a jednak je v tom zabudované CPT. Chytré!(dýmka ve stojánku je též z dílny Biftek Pipes)

čtvrtek 15. února 2018

Co nového?

 Víceméně jen pár drobností, kvůli kterým nějak nemělo cenu smolit jednotlivě samostatné články, tak jsem to spojil do jednoho.

1) Když to vezmu popořadě, tak hned ta první věc byla nehoráznej sukces.
 Vzpomněl jsem si na jednoho Němce, od něhož jsem si kdysi dávno koupil jednu dýmku, že se podívám, co zrovna dělá. No a zrovna prodával nějaké tabáčky z archivu, kterých jsem se velmi rád ujal. :-)


Tři Ameriky, tedy tabák z USA - Frog Morton a Buffalo Soldier, které jsou u nás samozřejmě nesehnatelné, Bracken Flake, který se už nevyrábí a stará verze Erinmoru v úzké plechovce, rovněž běžně nesehnatelná.
 Cena byla celkem přiměřená (no... :-) ale jo!), radost veliká.
Ten úzký Erinmore jsem nakonec ještě vyměnil s kamarádem, který o něj měl zájem z dobrého důvodu, takže jsem rozhodně nebyl proti a navíc mi nabídl velmi adekvátní výměnu, takže nakonec jsem se těšil z tohoto nákupu dvakrát.

2) Druhé povídání je jenom taková kravinka.
Jedna z mých dýmek Angelo měla na jedné straně takovou blbě nijakou kresbu, což mě pořád trochu štvalo, protože se z téhle dýmky výborně kouří a rád jí používám.
 Kdysi jsem jí už předělával povrch z nekvalitního laku do oleje a také jsem jí pěkně namořil, což ovšem nevyřešilo absenci kresby.
 Před pár dny mi už došla trpělivost, vzal jsem první věc, která byla po ruce, tedy osmičku vrták do železa, upnul jsem ho do vrtačky a jal jsem se dýmku rustikovati. Následně jsem rustik černě namořil, části dýmky ale zůstaly hladké a v hnědé barvě, napustil olejem a vyleštil, co to šlo. Biftek mi tuhle doporučil jednu leštící pastu a dělá to fakt zázraky.


Bohužel jsem dýmku nestihl pořádně vyfotit, protože Kocourkovi se nezdálo, že jsem mu uzmul židli na balkoně a z focení dýmky nic nebylo. :-)
3) Poslední věc je tabák Rattray's London Eye, který jsem si jen tak koupil z Německa, k okamžité spotřebě - většinou koupené tabáky ukládám do archívu.
 Tento tabák mě zaujal, že by měl být obdobou Petersoního Nutty Cut (info zde), který jsem chtěl vždy ochutnat, ale zatím jsem to nestihl.
 London Eye se mi jeví celkem fajnově, žádnej ustřelhlav, příjemné aroma. Teprve se seznamujeme, ale myslím, že si budeme rozumět.
No a to je prozatím vše, přátelé. :-) 
středa 24. ledna 2018

Dýmka Vauen

Dýmka Vauen Kingwood 


Povedený kauf z ebay, kouřená dýmka Vauen. 

 Když jsem tuhle dýmku v aukční nabídce zahlédl, nejdřív jsem si myslel, že tam ten dřevěný kroužek někdo samo-domo dobastlil. Stačilo ovšem trochu zapátrat a zjistil jsem, že se jedná o sérii Kingwood, která je tímto dřevěným kroužkem zdobena.
http://www.cigarworld.de/pfeifen/pfeifen/vauen-kingwood-40002035
Poté jsem chtěl také zjistit, co že to je vlastně na ten kroužek použito za dřevo. První indicie byla Wikipedia:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kingwood_(wood)
A následně jsem přes různé weby dohledal, že je to vlastně druh palisandru:
http://www.knife.cz/Wiki/tabid/152/topic/Kingwood/Default.aspx
 Každopádně mi přišlo, že se jedná o zajímavý kousek, který bych rozhodně chtěl, takže jsem se stal vítězem aukce a dýmka za rovných 600,- Kč putovala ke mně.


 Dýmka dorazila ve velmi dobrém stavu, nebylo z ní ještě mnoho kouřeno. Při rozebrání jsem navíc na kovovém kroužku objevil punc, takže se jedná o stříbro, což je další bonus. :-)
Po lehkém přeleštění je dýmka jako nová, takže maximální spokojenost.Dýmka BPK Proseč

Nová dýmka Proseč 


 Koncem minulého týdne se na facebooku Etrafiky objevilo info, že přes víkend vystaví na jejich web etrafika.cz nové prosečky, nějakou barevnou edici.
Příspěvek doprovázela fotografie, na které mě zaujal zelený "buldoček" (všude ve světě je to tvar "Apple"), tak jsem hlídal a číhal, kdy už dýmky na web vystaví k prodeji.
 No, nakonec, když se tam nabídka konečně ukázala, tak jsem si žádnou zelenou dýmku nevybral, protože mi do oka padla tahle nezelená rustikovaná. :-)Zaujala mě jak svým tvarem, tak vhodně zvoleným rustikem.


 Když pomineme stránku vzhledu, která je vždy silně subjektivní, protože co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému, tak mě velmi potěšilo, že je dýmka v krčku čistá, nevykoupaná v laku a podobně. Tohle se proste musí uznat, že je to správná cesta výroby - pamatuji jejich dýmky, které byly vždy nacucané kdejakým nátěrem i zevnitř.


 Čistý je i kotlík, opět bez mořidla, vosku či laku, ale rovněž i bez zakuřovací pasty. Což je zde plusem i mínusem. Plus určitě je, že tam není ta šalená prosečská pasta, co se odlupuje, smrdí a tak dál. Mínus ovšem je, že je kotlík lehce rozkráterovaný, nese stopy po nástrojích a prostě je na pár místech takový "roztřepený". Myslím, že to půjde bez většího problému překouřit, ale já raději zvolím variantu, že se stavím u výrobce dýmek, kamaráda Bifteka, a nechám si kotlík vymazat jeho kvalitní zakuřovací pastou, kterážto usnadňuje zakouření dýmky, nenese žádnou pachuť a prakticky eliminuje riziko napálení dýmky.